STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen in de Cegeka Arena. Een speciale match voor Rein Van Helden. “Hopelijk eten we maandag smurfentaart”, grapt de 21-jarige verdediger.
Geboren in Genk, tussen 2007 en 2011 jeugdspeler bij Genker VV, daarna vijf seizoenen bij KRC Genk. “Ik ben er nog ballenjongen geweest en maakte er mooie tijden mee”, duikt Rein Van Helden terug in de tijd. In 2016 maakte hij de overstap naar de jeugd van STVV en kreeg er in 2021 een eerste profcontract.
Vorig seizoen speelde hij met Jarne Steuckers op huurbasis bij MVV. Beide spelers kwamen er veel aan spelen toe en draaien nu vlot in het eerste elftal van STVV mee. “Waarom het zo goed draait? Iedereen is ambitieus. Het is ook vechten voor een plaats in de ploeg, waardoor iedereen op training vooruit wordt gepusht. De trainer heeft ook een grote verdienste. Hij zegt wat hij wil zien en geeft iedereen veel vertrouwen.”
Rustig blijven
Zondag speelt hij voor het eerst in het A-stadion van KRC Genk. “Ik heb er zin in. Een mooi moment in mijn carrière. Dat wordt genieten. Ik heb wel wat berichten van vrienden gekregen die fan zijn van Genk, maar dat blijft bij een beetje jennen. Je moet van zo’n derby ook niet meer maken dan wat het is.”
“Ik weet natuurlijk hoe belangrijk die derby voor de supporters en voor de club is. We zullen er alles voor doen. Maar we gaan wel proberen rustig te blijven”, blikt Rein Van Helden vooruit. “Wij moeten in Genk gewoon ons spel trachten te spelen.”
Als Genk wint, trakteren de fans de spelers op appelmoes. Bij STVV krijgen ze na een derbyzege smurfentaart. “Ik hoop dat we die maandag mogen eten”, lacht Rein Van Helden. “Ik vind dat trouwens de lekkerste taart.”
LEES OOK: Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV
