Suzuki (STVV) opnieuw op radar van Manchester United

12-06-2024 22:48
-
Geschreven door Redactie
Suzuki (STVV) opnieuw op radar van Manchester United

Van Urawa Red Diamonds naar Manchester United, waar hij vierde of derde keeper zou zijn. Zion Suzuki koos voor STVV, waar hij als eerste doelman zijn kans kon gaan. Het doel: ervaring opdoen, de Olympische Spelen halen en opschuiven in de keepersranking bij de nationale ploeg. Zijn prestaties wekken belangstelling uit meerdere competities.

Zion Suzuki liet zich op enkele foutjes betrappen, scouts kijken verder. DataMB riep de 21-jarige Japanse doelman uit tot hoogst gewaardeerde keeper in België, met een prestatie-indexscore van 94, waar hij vooral hoog scoorde met luchtduels, aangekomen passes of uitworpen en voorkomen doelpunten.

Hij kwam ook bij de nationale ploeg in beeld op de Asia Cup in Qatar en komt binnenkort op de Olympische Spelen in Parijs in actie. De carrière van Zion Suzuki zit in de lift. FC Genoa toont belangstelling. Ervaring opdoen in de Serie A, dat klinkt aanlokkelijk. Engelse media linken Suzuki echter ook opnieuw aan Manchester United. Acht Erik ten Hag Zion Suzuki klaar voor die stap?

Volgens The Sun stuurden de Engelse topclub een scout naar het oefenkamp van de Japanse Olympische ploeg in de Verenigde Staten om Zion Suzuki extra aan het werk te zien.

STVV betaalde een huursom van 1 miljoen euro aan Urawa Red Diamonds. De aankoopoptie bedraagt ruim 4 miljoen euro. De Haspengouwse club gaf eerder aan dat ze die optie zouden lichten. Komt er deze zomer al een mooi bod binnen of blijft Suzuki nog een seizoen in België ervaring opdoen?

De tienvoudige A-international kwam bij STVV aan 6 clean sheets in 32 wedstrijden. Bij Uruwa Red Diamonds ging het om 12 matchen op 29 zonder tegendoelpunt.

LEES OOK: Bernd Hollerbach is terug trainer: “De juiste man op de juiste plaats”

Suzuki
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Fans Club Brugge steunen Nicky Hayen: “Niet onze Club”

Tegen FC Barcelona ging er een ‘Nicky Hayen Bruges Army’ door het stadion. Een maand...

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

BEKIJK Club Brugge – Arsenal

Ivan Leko begint aan zijn derde avontuur bij Club Brugge met een thuismatch tegen Arsenal....

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge speelt met vuur

Club Brugge nam afscheid van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla en Joel Ordonez. Nicky Hayen...

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

KAA Gent spuwt Club Brugge en Ivan Leko uit

Ivan Leko kon niet bij Standard blijven, KAA Gent bood de Kroatische trainer een contract...