Suzuki van STVV naar Anderlecht?

29-12-2021 08:33
-
Geschreven door Redactie
Suzuki van STVV naar Anderlecht?

Yuma Suzuki mikte vorig seizoen zeventien keer raak en kon op belangstelling rekenen van onder meer Club Brugge en Anderlecht. De Japanse spits wou STVV echter liever ruilen voor een club in een van de vijf topcompetities. Op Transfer Deadline Day was een akkoord in de maak met Schalke 04. De administratieve molen speelde echter voor stoorzender. Suzuki kan opnieuw naar Anderlecht.

Vorige zomer zag het er niet goed uit bij Anderlecht. De financiële status woog door op het sportieve luik. De Brusselaars wisten zowel sportief als financieel een stap vooruit te zetten. Anderlecht zit bij de laatste vier in de Beker van België en lijkt mee te kunnen strijden voor de landstitel.

De 25-jarige Yuma Suzuki ging niet voluit in de voorbereiding en liet ook vijf competitiematchen links liggen. Uit vrees een blessure op te lopen en zo zijn gedroomde transfer in rook te zien opgaan. In volle competitie het juiste ritme vinden dat is niet evident. Suzuki kwam zo aan twee doelpunten en twee assists in elf wedstrijden.

“Een scherpe Suzuki behoort tot de beste aanvallers in België”, stelden STVV-trainer Bernd Hollerbach en zijn assistent Dennis Schmitt. Suzuki nam na STVV-Eupen de tijd om alle ploegmaten en medewerkers een knuffel te geven. De voorbode van een transfer.

Er zou ook (opnieuw) belangstelling zijn van Club Brugge. Suzuki zou ook terug in Japan aan de slag kunnen. Hij zou nog altijd op een mooie aanbieding uit de Serie A of La Liga rekenen.

Transfersom Yuma Suzuki

Slechts twee doelpunten in elf wedstrijden, dat heeft niet alleen met de fysieke en mentale status van Yuma Suzuki te maken. STVV zakt dit seizoen lager in om op de tegenaanval toe te slaan. Dat soort voetbal past minder bij Suzuki. De toevoer naar de aanvallers liet bovendien te wensen over.

Zijn contract loopt nog verder tot midden 2023. Bij Transfermarkt zakte zijn marktwaarde naar 3 miljoen euro. STVV rekende vorige zomer op 4 à 5 miljoen euro.

Suzuki ruilde in de zomer van 2019 Kashima Antlers voor STVV. De transfersom werd niet bekendgemaakt.

LEES OOK: Dossier: Overzicht transfers winter 2022 België Jupiler Pro League

Yuma Suzuki op weg naar Anderlecht?
foto DC | www.voetbalbelgie.be
foto DC | www.voetbalbelgie.be

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

“De best voetballende ploeg”, luidde wekenlang het oordeel van meerdere analisten. Thomas Chatelle merkte na...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 2 februari staat de Transfer Deadline Day op de agenda in de Pro League....

Wat is er van Archie Brown?

Wat is er van Archie Brown?

KAA Gent plukte Archie Brown in de zomer van 2023 voor 4 miljoen euro bij...

Drukke zomermercato in de maak voor Club Brugge

Drukke zomermercato in de maak voor Club Brugge

De wintermercato ligt achter de rug. Twee spelers zwaaiden af bij Club Brugge, met Felix...