Te veel ‘modeshow’ bij de Rode Duivels?

Domenico Tedesco was de grote boeman. Door zijn schuld bleef de beste keeper thuis. Tactische blunders, foute selectiekeuzes, te weinig lef, geen uitstraling. Noem maar op. Onder de leiding van Rudi Garcia zouden de Rode Duivels snel terug een stap vooruit kunnen zetten.
Thibaut Courtois meldde zich, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zagen er fris en monter uit. Een nieuwe start. De KBVB gooide er de slogan ‘L’union fait la force’ bovenop.
Na een degelijke eerste helft en een 0-1 voorsprong liep het lelijk fout tegen Oekraïne. Het middenveld was niet bij machte een vuist te maken. Achteraan begonnen ze met de daver op het lijf te spelen. De ene na de andere speler liep uit positie. Vooraan dribbelden ze zich te vaak vast of misten ze balvastheid om de ploeg op te laten schuiven.
Romelu Lukaku had het na afloop over een mentaliteitsprobleem. Stijn Stijnen zag al eerder in de wedstrijd dat er wat loos was. “Ook bij die 0-1 voorsprong zag je dat er een gebrek aan balans op het middenveld was. Ze speelden met te weinig brekers in de omschakeling en kwamen zo in de problemen.”
“Een mentaliteitsprobleem? Pak het dan ook vanuit de basis aan. Als ik zie hoe sommige spelers in Tubeke aankomen, het lijkt eerder een modeshow dan een groep spelers die een topprestatie moeten gaan leveren. Begin daarmee. Zorg dat daar een bepaald normaal gedrag is.”
Stijn Stijnen ziet een positief gegeven in die 3-1 uitschuiver tegen Oekraïne. “Ze kunnen niet meer naar Tedesco wijzen. Je ziet bepaalde problemen terugkeren. Dit kan van goudwaarde zijn, als ze de nodige lessen trekken én onmiddellijk de lijnen uitzetten, op én naast het veld.”
Check-in at Proximus Basecamp. ☑️ pic.twitter.com/690syyRtFm
— Belgian Red Devils (@BelRedDevils) March 17, 2025
— Belgian Red Devils (@BelRedDevils) March 17, 2025