Tedesco over zwakke start: “Ik koos voor een ander systeem”
Tactisch stond het niet goed tegen Italië. In het eerste kwartier hadden de Rode Duivels slechts twintig procent van het balbezit! “We moesten voorzichtig beginnen”, gaven enkele spelers aan. Dan kijk je naar de bondscoach Domenico Tedesco.
“In de eerste 20 minuten waren we te passief”, vertelt Tedesco. “De intensiteit ontbrak volledig. In de vorige wedstrijden was die wel aanwezig en dat weten we ook. De tweede helft was veel beter.”
“Of ik een verklaring heb voor die zwakke start? We speelden met heel wat andere spelers en ik koos voor een ander systeem. Daarnaast is Italië simpelweg een uitstekend elftal. Vooral in de opbouw zijn ze sterk. Tijdens de rust heb ik duidelijk gemaakt dat alles nog mogelijk was. Na enkele aanpassingen zag je dat we een ander gelaat toonden.”
“Ze zullen in de toekomst nog samen starten”, zei Tedesco. “Het was zoeken voor beiden, omdat ze nog niet vaak samen hebben gespeeld. Toch ben ik ervan overtuigd dat het kan werken, en zij voelen dat ook zo aan.”
“Ik moet wijzigingen doorvoeren, want er zitten maar twee dagen tussen de wedstrijden”, besloot Tedesco. “Iedereen zal alles geven om met een overwinning huiswaarts te keren.”
LEES OOK: Onana eerlijk: “We waren te passief”