Thijs, Miangue en Vanharen hebben wat te vieren in Hongarije
Voormalig Rode Duivel Bernd Thijs was assistent-trainer bij AA Gent, Al-Raed en Standard. In 2024 ging hij aan de slag bij het Hongaarse Gyori ETO FC. Daar hoort een Belgisch getint feestje bij.
21 overwinningen, 9 puntendelingen en 4 nederlagen, met een 69 op 99 eindigt Gyori ETO FC op de eerste plaats in de Hongaarse eerste klasse. Recordhouder Ferencvaros strandt op de tweede plaats.
Bernd Thijs is niet de enige Belg bij de kersverse Hongaarse kampioen, waar Balasz Borbely hoofdtrainer is. Senna Miangue kreeg vorige zomer geen contractverlenging bij Cercle Brugge aangeboden en tekende in oktober een contract bij Gyori ETO. De linkerflankspeler pikte in negen duels één assist mee.
Steven Vanharen is sinds de zomer van 2024 sportief directeur bij ETO FC. “Ik nooit kunnen bedenken dat we 22 maanden later dit resultaat zouden behalen”, juicht de Truienaar. “Deze titel is het resultaat van hard werken, vastberadenheid, doorzettingsvermogen en een prestatiegerichte mentaliteit van het management, de technische staf en de spelers. Het bewijst ook dat een duidelijke filosofie, structuur, gedetailleerde strategieën en langetermijndenken hun vruchten afwerpen.”
“Na een vierde plaats vorig seizoen en een succesvolle campagne in de Conference League, is deze titel slechts een bijproduct van de gevolgde filosofie. In de afgelopen 22 maanden hebben we de gemiddelde leeftijd van het team teruggebracht tot 23,8 jaar, de waarde van de selectie verdubbeld, individuele trajecten gecreëerd voor 16 (!) jeugdspelers richting het eerste elftal, circa 8.000 speelminuten geboden aan Hongaarse U21-spelers (seizoen 2025-2026).”
“We hebben ook uitgebreid gewerkt aan een goed gestructureerd individueel ontwikkelingsprogramma, wervingsstrategieën, methodologie en de link tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal, waarbij ons tweede team en samenwerkingsteam een cruciale rol spelen. We creëren waarde op de lange termijn voor de club, dat is waar een filosofie om draait.”