Thorsten Fink: “Het voetbal is geen strand, maar een berg”
Kos Karetsas debuteerde op zijn zestiende bij de eerste ploeg van KRC Genk. Twee tellen later streken er scouts van Europese topclubs in België neer om de aanvallende middenvelder aan het werk te zien. Hij kon kiezen: Griekenland of de Rode Duivels. De superlatieven volgden elkaar in sneltempo op. Karetsas was de nieuwe Lionel Messi. Zijn marktwaarde steeg naar 23 miljoen euro.
Dit seizoen heeft hij minder dan zestig procent van de speelminuten in de Jupiler Pro League en Europa League achter zijn naam staan. Eén assist in dertien wedstrijden. Het oogt allemaal wat minder.
“Op zijn zestiende kwam Kos in de spotlight te staan. Het is altijd lastig als ze de volgende Messi van je maken”, stelt zijn trainer Thorsten Fink tegenover Het Laatste Nieuws. “Nu is hij nog altijd maar zeventien. Het voetbal is geen strand, maar een berg. Het kan niet altijd meezitten. Je moet vechten tegen de negativiteit. Op training oogt hij nu heel gefocust.”
Fink heeft advies voor de talentvolle voetballer. “Zulke jongens moeten genieten van het voetbal. Zelf was ik een vechter op het veld. Ik pakte de bal af en gaf ‘m gewoon verder, dat is anders. Kos is een creatieve speler, die moeten vrij zijn in hun hoofd. Onderschat dat niet. Maar hij zit nog in een leerproces en heeft een mooie toekomst voor zich.”