Thorup levert KRC Genk geld op
In het voetbal kan alles snel omslaan. Racing Genk stelde Jess Thorup voor als opvolger van Hannes Wolf. De Deense trainer vloog er met veel goesting in. Na twee puntendelingen volgden drie overwinningen. De trein leek vertrokken. Tot er een stoorzender kwam opduiken.
De Deense topclub FC Kopenhagen opende de jacht op de voormalige trainer van KAA Gent. Thorup raakte snel gecharmeerd. In eigen land, bij je familie en vrienden, de Deense topclub leiden, dat boeit.
Welke afspraken waren er gemaakt tussen KRC Genk en Thorup? De Genkies wezen FC Kopenhagen niet de deur. Deense media melden dat er een afkoopsom van 500.000 à 600.000 euro mee gemoeid is.
Als dit alles ‘officieel’ wordt, moet Racing Genk weer op zoek naar een nieuwe trainer.
Jess Thorup tekende op 24 september een contract voor drie jaar bij KRC Genk. FC Kopenhagen viel op 10 oktober zonder hoofdtrainer van het ontslag van Stale Solbakken. U19-coach Hjalte Bo Norgaard nam het roer tijdelijk over.
Dat FC Kopenhagen een financiële inspanning doet om Thorup snel binnen te halen, heeft te maken met de sportieve situatie. Na zes speeldagen staan ze pas tiende. De Deense Superligen telt slechts twaalf ploegen.
Thorup speelde in zijn land bij Odense BK en Esbjerg fB. Hij debuteerde bij die laatste club als trainer, werd bondscoach van de U21 en leidde FC Midtjylland naar de landstitel. Daarna ging hij zijn kans bij AA Gent en recent Racing Genk.