Trainer Atlético haalt uit naar Thibaut Courtois

30-09-2024 09:30
-
Geschreven door Redactie
Trainer Atlético haalt uit naar Thibaut Courtois

De derby tussen Atlético en Real Madrid werd twintig minuten stilgelegd. Thibaut Courtois werd met aanstekers, flesjes en andere projectielen bestookt. Volgens zijn ex-trainer Diego Simeone gaat de doelman niet vrijuit.

Fans van Atlético Madrid namen Courtois verbaal onder vuur. Daar hoorden wansmakelijke spreekkoren als ‘dood aan Courtois’ bij. Na de 0-1 van Militao richtte Courtois zich tot de thuisfans. Tientallen projectielen vlogen zijn richting uit.

“Het is mijn mening dat de personen die voor de incidenten hebben gezorgd, gesanctioneerd moeten worden door de club. We hebben die mensen niet nodig”, stelde Diego Simeone na afloop. “We hebben mensen nodig die ons omarmen en steunen. Zij beschadigen de club, maar dat rechtvaardigt niet dat wij, de protagonisten op het veld, zulke situaties veroorzaken.”

“We moeten allemaal helpen. De personen die de aanstekers gooiden, zijn niet juist. Maar als je hen provoceert, gebeurt het wel eens dat ze boos worden.”

“Wij moeten proberen kalm te blijven, de situatie begrijpen. Je mag een doelpunt vieren, maar niet door naar de tribunes te staren, ernaar toe te lopen en gebaren te maken. Dan worden mensen boos.”

“Ik rechtvaardig het gedrag van onze fans niet, maar dat kan ook niet de bedoeling zijn. De persoon die de aansteker gooit, moet gesanctioneerd worden, maar ook diegene die provoceert.”

“Courtois moet slimmer zijn”, merkte Atlético-speler Koke op. “De spanning was enorm. Zo’n acties horen niet thuis in een stadion. We zijn professionals die beter moeten weten. Aan de andere kant kunnen we alle fans niet de gevolgen laten dragen van enkele supporters hun acties.”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Trainerskerkhof JPL 2024/2025: 29 coaches

Trainerskerkhof JPL 2024/2025: 29 coaches

Vier trainers in één seizoen. Cercle Brugge kaapt daar geen record mee weg. In het...

VIDEO: STVV viert het behoud

VIDEO: STVV viert het behoud

Een gelijkspel in Kortrijk, een nederlaag van Cercle Brugge. STVV bleef zo eerste in de...

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Union kampioen als… Club Brugge kampioen als…

Met een 0-1 zege in Anderlecht staat Union een stap dichter bij de landstitel. Als...

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Christos Tzolis bepalend in titelstrijd

Union, Club Brugge of toch nog Racing Genk, de titelstrijd in de Jupiler Pro League...