Transfersom verongelukte Emiliano Sala nog niet betaald

Hij zou van FC Nantes naar Cardiff City trekken. Een vliegtuigcrash besliste daar anders over. FC Nantes verwacht toch de transfersom te ontvangen. Bij de Welshe club denken ze daar anders over.
Emiliano Sala tekende een contract en keerde nog even terug naar Frankrijk om er afscheid te nemen van zijn ploegmaten. Daarna sloeg het noodlot toe.
Volgens Cardiff City had de Premier League de verbintenis afgekeurd, omdat die in strijd was met de regels. In theorie maakte dat van Sala een transfervrije speler. Voordat hij een herziene versie van zijn contract kon ondertekenen, stierf de spits op weg naar Wales. Sala’s vliegtuig stortte op 21 januari in het Kanaal.
Dat de miljoenen euro’s op zich laten wachten, valt bij FC Nantes in slechte aarde. De Franse club diende vorige maand al een klacht in bij de FIFA.
“De club is op de hoogte van het verzoek van de FIFA om voor 3 april een reactie te geven. In deze fase hebben we geen verdere opmerkingen”, aldus een woordvoerder van Cardiff tegen de BBC. Nantes zegt geen informatie te hebben over de al dan niet geslaagde registratie van Sala in de Premier League.
“Als het een probleem is, is dat een probleem voor Cardiff”, zegt een woordvoerder van FC Nantes tegen The Daily Telegraph. “Nantes heeft alle benodigde papieren ingeleverd om de transfer te voltooien. De FIFA registreerde het internationale overschrijvingscertificaat op 21 januari 2019 om 17.30 uur. Nantes voldoet aan alle FIFA-regels.”