Trossard of Openda de grote verliezer?
Jérémy Doku, Malick Fofana, Alexis Saelemaekers en Charles De Ketelaere sloegen een goed figuur. Loïs Openda viel door de mand. Leandro Trossard idem dito.
Openda startte tegen Liechtenstein, De Ketelaere kwam aan de aftrap tegen Kazachstan. “In het begin was het logischerwijze wat zoeken, want zo vaak speelt hij niet op die positie. Maar in zowat alles acteerde hij beter dan Lois Openda, en het was nu niet bepaald makkelijker voetballen dan tegen Liechtenstein”, stelde Peter Vandenbempt bij Radio 1.
“Ze zochten hem ook veel meer, terwijl Openda totaal afwezig was in het anders ook vloeiende spel van de Belgen donderdag. De Ketelaere laat zich afzakken tussen de lijnen, speelt in de combinatie, is fijnzinniger aan de bal, kaatst goed in één tijd, zet spelers voor de goal, was betrokken bij vier van de zes doelpunten ….”
“Dus ja, ik vrees dat Openda toch de verliezer is van dit tweeluik. En wat De Ketelaere betreft, was het toch voor herhaling vatbaar. En vooral om het in de moeilijkere matchen die volgen ook eens te testen.”
LEES OOK: “De Ketelaere heeft het zeer goed gedaan”
Openda kwam in 28 interlands slechts drie keer tot scoren. De Ketelaere mikte twee keer raak in 23 duels. Het verschil in speelminuten: 1.146 vs. 853.