Twee stromingen binnen Anderlecht

12-10-2024 08:54
-
Geschreven door Redactie
Twee stromingen binnen Anderlecht

Afstand nemen en het management hun ding laten doen. Dat was het opzet bij Anderlecht. Jesper Fredberg leidde het sportieve verhaal, Kenneth Bornauw de andere zaken, als CEO Non-Sports. Wouter Vandenhaute stond daarboven, als niet-uitvoerend voorzitter. De trainersproblematiek schept een ander beeld.

Jesper Fredberg hield vast aan Brian Riemer. Het kwam toch tot een ontslag. Bij de zoektocht naar een opvolger kwam uiteindelijk Ryan Mason naar voor. Fredberg was er van overtuigd dat het te vroeg was om David Hubert de sleutels van de eerste ploeg te geven en wilde voorkomen dat hij ‘verbrand’ zou worden in deze cruciale fase.

Hij drukte daarom door voor de komst van Ryan Mason. Maar er volgde geen groen licht. Wouter Vandenhaute moeide zich in het verhaal en zorgde ervoor dat David Hubert op post kon blijven.

“Ik vraag me af of die Jesper Fredberg nog iets te zeggen heeft binnen Anderlecht?”,stelt Johan Boskamp bij Het Belang van Limburg.

“Er zijn twee verschillende stromingen binnen het Anderlecht-bestuur”, geeft Jonathan Lange van La Dernière Heure bij de RTBF aan. “Met deze keuze is de ster van Fredberg aanzienlijk vervaagd. Dit illustreert duidelijk dat Vandenhaute het weer in handen heeft genomen.”

LEES OOK: Nieuw gezichtsverlies voor Jesper Fredberg

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League, met 26 mei...

Top 10 speelminuten in JPL

Top 10 speelminuten in JPL

De reguliere competitie ligt achter de rug. Goed voor 2.700 speelminuten. Slechts drie doelmannen en...

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

Domenico Tedesco maakte zich vaak niet populair met zijn selectiepolitiek en tactische keuzes. Pakt zijn...

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

De kaarten zijn nog niet geschud. Het verleden leert dat er nog veel kan gebeuren...

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Racing Genk komt als ‘numero uno’ aan de start van Play-off 1, ook gekend als...