Tzolis fan van boetesysteem: “Er moest iets veranderen”

10-01-2026 09:00
-
Geschreven door Redactie
Tzolis fan van boetesysteem: “Er moest iets veranderen”

Een hypermodern oefencentrum, een uitgebreide medische en technische staf. Dat professionele kader rendeert echter pas als de spelers zich professioneel gedragen. Dat leek bij Club Brugge niet altijd het geval. Na de 0-3 nederlaag tegen Arsenal werd het boetesysteem aangescherpt. Christos Tzolis behoorde tot de initiatiefnemers.

Volgens Tzolis stapelden de kleine overtredingen zich op. “Het ging over te laat komen, verkeerde kledij of afwezigheid bij gezamenlijke momenten. Dat lijkt banaal, maar als trainingen of meetings telkens een paar minuten later starten, treft dat vooral de jongens die wél consequent te vroeg zijn. Uiteindelijk vertraagde zelfs het vertrek van de bus richting wedstrijden”, stelt de Griekse international tegenover Het Nieuwsblad. “Dat kan niet de bedoeling zijn.”

De hoogste boete bedraagt duizend euro en geldt bij te laat komen op een teammeeting. “Bij andere clubs ligt dat een pak hoger,” merkt hij op. “Maar zelfs dit was nodig om iedereen scherp te houden.”

Vrijheid

Het idee om strenger op te treden leefde al langer in de groep, maar kreeg pas echt vorm na de aanstelling van een nieuwe coach. “We hadden te veel vrijheid,” aldus Tzolis. “Na de wedstrijd tegen Arsenal zijn we met de hele ploeg gaan eten. Daar hebben we beslist om knopen door te hakken en een lijst met duidelijke bedragen op te stellen. Sindsdien is iedereen op tijd geweest, al zorgde de eerste boete meteen voor discussie. Dat stoort mij.”

De uiteindelijke beslissingen worden genomen door een kleine kern binnen de spelersgroep. Tzolis doet dat samen met Hugo Vetlesen, Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. “Voor mij maakt het niet uit wie betaalt,” besluit hij. “Maar bij een eerste overtreding honderd euro in de pot leggen, lijkt me eerlijk. Zeker voor een jonge speler.”

LEES OOK: Skoras teleurgesteld in Club Brugge: “Niet eerlijk”
LEES OOK: Club Brugge 10 miljoen voor Kaye Furo

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Vrancken ziet geen paniekvoetbal bij STVV

Vrancken ziet geen paniekvoetbal bij STVV

STVV staat na 21 speeldagen op de tweede plaats. Dan wil je als trainer graag...

Nog veel huiswerk bij Anderlecht

Nog veel huiswerk bij Anderlecht

Anderlecht liet Mads Kikkenborg naar Mölde vertrekken en trok met Justin Heekeren een nieuwe keeper...

STVV investeert ruim 2 miljoen euro

STVV investeert ruim 2 miljoen euro

“Het beste voetbal in België”, merkte Frank Boeckx meermaals op. Thorgan Hazard ziet in STVV...

KRC Genk mag in de spiegel kijken: probleem in aanval

KRC Genk mag in de spiegel kijken: probleem in aanval

Racing Genk verkocht Tolu Arokodare en haalde er Aaron Bibout en Jusef Erabi voor respectievelijk...