Tzolis snel weg op Gala Gouden Schoen
Geen eerste plaats voor Christos Tzolis. De topfavoriet zag ook de tweede plaats door zijn vingers glippen. Dat de Gouden Schoen 2025 naar een speler ging die slechts de helft van dat jaar in België voetbalde, maakte de zaak extra pijnlijk.
Tzolis kreeg in de eerste stemronde slechts 44 punten. Goed voor de zesde plaats. De tweede stemronde leverde 199 punten op. Hans Vanaken en Ardon Jashari kregen meer punten achter hun naam, ondanks de 23 doelpunten en 25 assists van Tzolis.
Na de bekendmaking van de winnaar was de ontgoocheling op het gezicht van Christos Tzolis af te lezen. Ontgoocheling, frustratie, woede. Hij beantwoordde snel een vraag van de organiserende krant Het Laatste Nieuws, weigerde andere media te woord te staan en stormde met zijn broer naar de uitgang. Daar stond een busje van Club NXT klaar. Terug naar huis, met een fikse kater.
Veel tijd om te bekomen zal er niet zijn, dinsdagavond hervat het seizoen van Club Brugge met een bekermatch bij Sporting Charleroi.
LEES OOK: Degryse begrijpt keuze voor Jashari
Top 10 Gouden Schoen 2025:
| 1. | Ardon Jashari (Zwi) | Club Brugge/AC Milan | 351 |
| 2. | Hans Vanaken | Club Brugge | 304 |
| 3. | Christos Tzolis (Gri) | Club Brugge | 243 |
| 4. | Adem Zorgane (Alg) | Charleroi/Union | 168 |
| 5. | Noah Sadiki (Con) | Union | 145 |
| 6. | Promise David (Can) | Union | 140 |
| 7. | Franjo Ivanovic (Bos) | Union | 101 |
| 8. | Nathan De Cat | Anderlecht | 55 |
| 9. | Ryotaro Ito (Jap) | STVV | 49 |
| 10. | Charles Vanhoutte | Union | 43 |