Van de hemel naar de hel voor Westerlo: 1-0 naar 1-5
Westerlo begon snedig tegen Union en werd daarvoor beloond met een doelpunt van Norman Bassette. Issame Charai zag na het laatste fluitsignaal echter een 1-5 resultaat op het scorebord staan.
“We kwamen op voorsprong en hadden de beste kansen op een tweede doelpunt, maar dan slikten we dat counterdoelpunt (van Promise David, nvdr.). In de tweede helft hadden we doortastender moeten zijn”, merkte de coach van Westerlo na afloop op.
“Union was heel efficiënt, want elke omschakeling was bijna een doelpunt. Ik hoop dat ze dinsdag ook zo efficiënt zullen zijn.” De Brusselaars komen dan bij het Noorse Bodo/Glimt in actie in de voorronde van de Champions League.
Met een 1-5 nederlaag aan het seizoen beginnen, dat is geen pretje. Issame Charai vraagt om begrip en geduld. “We hebben een nieuwe ploeg, met veel jongens die voor het eerst samenspelen. Als er zoveel sterkhouders vertrekken, heb je tijd nodig om te bouwen. Er waren vandaag heel wat jongens, zoals Sandra en Fofana, die goeie dingen hebben laten zien. Het is een vertekend beeld als je enkel naar de score kijkt.”
- 8 doelpogingen Westerlo met 3 ballen tussen het doelkader
- Union kwam aan 10 uit 19 pogingen, met 49% van het balbezit
LEES OOK: “Union met goesting het vliegtuig op”
😳 | Norman Bassette zet Westerlo op voorsprong tegen Union SG! 💥 #WESUSG pic.twitter.com/j3mNMclXB7
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 8, 2026