Vanaken toch mee naar EK?

13 op 15 in de play-offs, de kwalificatie voor de halve finales in de Conference League. Club Brugge zit terug op het juiste pad. Marc Degryse zwaait met lof naar Hans Vanaken.
“Het vormpeil van Vanaken is al een tijdje bijzonder hoog. Het is een gedachte die opwelt bij mij: moet Tedesco deze Vanaken niet opnemen in zijn EK-selectie als de UEFA selecties van 26 spelers toestaat?”, vraagt de analist zich immers af in Het Laatste Nieuws. “Vanaken heeft toch iets speciaals.”
Roberto Martinez nam Hans Vanaken steevast in zijn selecties op. In 23 interlands kwam hij aan 5 doelpunten en 6 assists. Domenico Tedesco nam Vanaken slechts bij één interlandronde in zijn selectie op. Speelminuten zaten er toen, in juni 2023, niet in tegen Oostenrijk en Estland.
De bondscoach liet Yannick Carrasco en Leandro Trossard als centrale middenvelder opdraven. Een groot succes werd dat niet. Trossard voelt zich beter in de aanval, Carrasco komt op de flank meer tot zijn recht.
Afwachten of Domenico Tedesco binnenkort toch nog een plaats in zijn EK 2024-selectie zal hebben voor Hans Vanaken. De 31-jarige Limburger heeft nog minstens zeven matchen bij Club Brugge om zich in de gunst te spelen: vijf duels in de play-offs en de halve finales in de Conference League tegen Fiorentina.
LEES OOK: Hemelse woorden over Kevin De Bruyne

