Vandenbempt juicht nieuwe competitieformat toe

Meerdere clubs dringen aan op een nieuwe hervorming van het profvoetbal in België. Er ligt nu een voorstel op tafel: 16 clubs met een andere invulling van de play-offs plus een andere degradatie- en promotieregeling. Peter Vandenbempt is positief gestemd.
“De halvering van de punten zal worden afgeschaft, ook het grote aantal wedstrijden – een bezwaar van de topclubs – wordt bekeken. We zouden van 40 naar 36 gaan, waardoor er meer ruimte komt op de kalender en er weer een winterstop komt die afgestemd is op de nieuwe, zware Europese kalender”, stelt Peter Vandenbempt bij Radio 1.
Om dit voorstel goedgekeurd te krijgen, dient er een tweederde meerderheid te zijn in de Pro League. De algemene vergadering komt op woensdag 5 juni samen.
“De play-offs blijven wel behouden. Dat vonden heel wat partijen belangrijk met het oog op het nieuwe televisiecontract. Die spanning in de eindronde is cruciaal geworden op commercieel gebied”, aldus Vandenbempt.
“Er wordt ook meer rekening gehouden dat het seizoen er niet te vroeg opzit voor degradanten én die vermaledijde Europe Play-offs wordt een knock-outsysteem die het spannend moet maken. Er zitten heel veel heel goede elementen in. Dat de play-downs worden afgeschaft, was een wens van heel wat kleinere clubs.”
LEES OOK: Nieuwe hervorming competitieformat JPL