Vandenbempt legt uit waarom Union SG voor Hubert kiest
David Hubert is bij Union Saint-Gilloise voorgesteld als opvolger van Sébastien Pocognoli. Een verrassende keuze van de landskampioen. Analist Peter Vandenbempt laat zich uit over de keuze van de Unionisten.
David Hubert (37) begon dit seizoen als trainer van Oud-Heverlee Leuven. Ondanks tegenvallende resultaten (8 op 30) en een voorlaatste plaats in het klassement versiert hij nu een toptransfer naar het Dudenpark van landskampioen Union Saint-Gilloise. Waarom kozen de Brusselaars voor hem?
“Dat heeft met een profiel te maken, een profiel dat vergelijkbaar is met dat van Sébastien Pocognoli: een jonge Belgische coach”, stelt Peter Vandenbempt tegenover Sporza.
“Gezien de situatie, midden in het seizoen, wilden ze graag een Belg die vertrouwd is met de competitie. Zoveel mogelijkheden zijn er dan niet. David Hubert is zo’n coach. Eigenlijk heeft hij meer ervaring dan Pocognoli als T1 en hij is een tweetalige Brusselaar.”
“Union is een club die door de cijfers heen kijkt. Misschien beschikken zij nu over andere informatie dan die wij op het eerste gezicht zien: de 8 op 30 van OH Leuven. Ze zullen denken dat ze Hubert perfect kunnen inpassen binnen de werking van Union. De club gaat op zoek naar een trainer die de methode en de huisfilosofie volgt, niet een die alles overhoop wil gooien.”
Zaterdag neemt Union SG het in eigen huis op tegen Sporting Charleroi. Dinsdag volgt zijn vuurdoop in de Champions League. In het stadion van zijn ex-club RSC Anderlecht spelen de Unionisten dan tegen Inter.
LEES OOK: OFFICIEEL: David Hubert ruilt OHL voor Union Saint-Gilloise