Vandenbempt looft Union: “Dat is formidabel”

Union viel na een kwartier met tien en stond 0-2 achter. Een gewonnen zaak voor Club Brugge, dachten velen. Dat was buiten de ijzeren wil en kwaliteit bij de spelers van Union gerekend, met de steun van een geweldige twaalfde man. Peter Vandenbempt heeft niets dan lof.
“75 minuten met een man minder tegen die stuntploeg in de Champions League, dat is ronduit formidabel”, stelt Vandenbempt bij Radio 1. “De grote verdienste van Union is dat het de kans die Club Brugge gegrepen heeft. Met de juiste aanpak, met nogmaals een goede ingreep van de trainer Karel Geraerts, de strijdersmentaliteit bij Burgess en Teuma, vaak op het randje balancerend, de kwaliteit. Het was weer een geweldige avond in het Dudenpark.”
Casper Nielsen keerde voor het eerst terug naar dat stadion. Er hoorden geen spandoeken of spreekkoren bij. “De fans van Union hebben laten zien hoe je een ex-speler toch kan ontvangen met respect en zonder gefluit”, geeft Peter Vandenbempt mee. “Ik moet ze ook wel aan de oren trekken, want die arme ref Kevin Van Damme, die juiste beslissingen nam, hebben ze de hele tijd liggen uitfluiten en op boegeroep getrakteerd. Een hondenstiel is het scheidsrechter zijn.”