Vandenbempt over bondscoach Garcia: “Een winnaar”

De opvolger van Domenico Tedesco is bekend. De 60-jarige Fransman Rudi Garcia moet de Rode Duivels terug op de goede weg trachten te loodsen. “Met Garcia hebben ze voor heel veel ervaring gekozen”, stelt Peter Vandenbempt.
LEES OOK: Nieuwe bondscoach Rode Duivels bekend: Rudi Garcia
Sergio Conceiçao stond bovenaan op de lijst van sportief directeur Vincent Mannaert. De 50-jarige Portugees was gecharmeerd, maar hij koos voor een avontuur bij AC Milan. Mannaert sprak met meerdere trainers. Dat gebeurde ‘last minute’ ook nog met Michel Preud’homme.
“Ik denk dat er in de geschiedenis van het voetbal in België nooit grondiger gescreend, gezocht, overlegd, onderzocht en met mensen gepraat is om finaal tot een keuze te komen”, stelt Peter Vandenbempt bij Radio 1.”
“Rudi Garcia maakte een grote indruk op Vincent Mannaert bij de individuele gesprekken. Hij toonde een ongelooflijke honger om het te doen. Garcia was heel grondig voorbereid. Hij heeft ook de reputatie jonge en oudere spelers goed te kunnen laten samenwerken.”
Ruziemaker
De nieuwe bondscoach heeft een fraaie weg in het clubvoetbal afgelegd. Kampioen en bekerwinnaar met Lille OSC, met Eden Hazard in de ploeg. Twee keer vicekampioen met AS Roma plus een mooi avontuur in de Champions League. Drie jaar bij Olympique Marseille werken, dat is niet veel trainers gegeven. Halve finalist in de Champions League met Olympique Lyon.
De Fransman behoorde in 2016 al tot de kandidaten om Marc Wilmots bij de Rode Duivels op te volgen. De KBVB koos toen voor Roberto Martinez. “Hij was in beeld, wat aangeeft dat hij misschien wel heel graag bondscoach van België wou worden.”
Vincent Mannaert werkte bij Club Brugge samen met Michel Preud’homme en hoopte de Luikenaar over de streep te kunnen trekken. Preud’homme gaf snel aan dat hij op pensioen was. Hij zou niet terugkeren in de schijnwerpers. De voormalige Rode Duivel kwam daar toch wat op terug. Preud’homme gooide de deur niet in het slot. Tot twee weken geleden dacht hij ernstig over het aanbod na. Louis van Gaal was eveneens tot op het laatste moment in de running.
Peter Vandenbempt informeerde zich bij mensen die met Rudi Garcia samenwerken en ook bij mensen uit het Franse voetbal. “Daaruit blijkt dat hij een ongelooflijk voetbaldier is. Een winnaar. Een leidersfiguur. Iemand die jong en oud kan laten samenwerken. Maar ze gaan bij de Belgische voetbalbond wel iets meemaken want Rudi Garcia heeft ook de reputatie een onwaarschijnlijke ruziemaker te zijn.”
La fédération belge de football a annoncé la nomination du Français Rudi Garcia à la tête de la sélection des Diables Rouges, une semaine après le limogeage de Domenico Tedesco. https://t.co/eRCsgy8ImD pic.twitter.com/PylPcqknbA
— L’ÉQUIPE (@lequipe) January 24, 2025
“In de redelijk goede zin van het woord. Geen ruzie met de spelers, wel met de mensen die boven hem staan. Om dingen gedaan te krijgen. Daar waren ze bij de bond toch wat op naar zoek. Domenico Tedesco was toch wat te braaf. Als ze bij de KBVB wat ingedommeld waren, zal dat met Rudi Garcia niet het geval zijn.”
LEES OOK: Stad Brussel jaagt Rode Duivels weg