Vandenbempt over ontslag Bossaert: “Grote imagoschade”

23-03-2023 11:49
-
Geschreven door MK
Vandenbempt over ontslag Bossaert: “Grote imagoschade”

Peter Bossaert werd ontslagen als CEO van de KBVB. De Raad van Bestuur besliste over zijn ontslag. Bossaert had zichzelf een contractverbetering met een bonus van 100.000 euro toebedeeld. 

Wat vindt analist Peter Vandenbempt van het ontslag van CEO Bossaert? “Dat de timing zeer ongelukkig is, daar zijn ook degenen die vonden dat Peter Bossaert dringend moest vertrekken het wel over eens”, stelt Vandenbempt bij Sporza.

“Van den Bulck (Paul Van den Bulck, onafhankelijk voorzitter van de KBVB, nvdr.) heeft het rapport van het advocatenbureau, waarin stond dat de opwaardering van Bossaerts contract en de manier waarop de bonus gefixeerd was in strijd was met de ethische code van de voetbalbond, op dinsdag ontvangen en meteen doorgestuurd naar de Raad van Bestuur. Dat had nog wel een weekje kunnen wachten, tot na de Rode Duivels.”

Peter Bossaert had zijn eigen contract vorig jaar opgewaardeerd met een bonus van 100 000 euro. Zonder medeweten van de Raad van Bestuur. Dat kost hem nu zijn job. “De manier waarop vorig jaar in februari alles verlopen is, achter de rug van de Raad van Bestuur, is wel niet goed voor het imago van de voetbalbond en zeker niet voor het imago van Peter Bossaert, die toch stond voor goed beleid en zichzelf graag presenteerde als een soort witte ridder. De imagoschade voor de bond is zeer groot.”

LEES OOK: OFFICIEEL: KBVB ontslaat CEO Peter Bossaert

 

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

Kalender Jupiler Pro League 2025/2026

Kalender Jupiler Pro League 2025/2026

Op vrijdag 25 juli gaat de bal aan het rollen in de Jupiler Pro League...

Zoveelste koerswijziging bij Anderlecht

Zoveelste koerswijziging bij Anderlecht

Anderlecht hoopt snel een vijfde nieuwkomer voor te kunnen stellen. Onder de noemer: ander en...

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Op 12 juni gingen de transfermarkten in Engeland en Schotland open. De Belgische Pro League...

AA Gent en Milicevic: complete ommezwaai in 86 dagen

AA Gent en Milicevic: complete ommezwaai in 86 dagen

24 maart 2025 – “Mijn vertrouwen in Danijel Milicevic is heel groot. Hij is een...