Vandenbempt: “RC Genk en Club Brugge niet gerust”

Racing Genk bleef in Charleroi op een gelijkspel steken, Club Brugge kwam ook niet tot winst bij AA Gent. Union deed dat wel. Met een 4-1 zege tegen Dender kruipen ze nog wat dichterbij. Een titelstrijd met drie clubs lijkt in de maak.
“In cijfers is er geen discussie. Het is de beste ploeg van de terugronde. Ze brengen heel overtuigend, herkenbaar voetbal, dat Union de voorbije jaren heeft gebracht”, stelt Peter Vandenbempt bij Radio 1.
“Ik was in Amsterdam. Daar keken de supporters van Ajax hun ogen uit. Ze wisten niet wat hun ploeg – toch de leider in Nederland – een helft lang overkwam. Ik kan me voorstellen dat Genk en Club Brugge er niet gerust in zijn. Het verschil met Genk is nog tien punten, maar op de laatste speeldag is het Genk-Union. Als Union 6 op 6 pakt, zijn ze met drie in de titelstrijd en is Union de ploeg die er met het grootste zelfvertrouwen aan begint.”
LEES OOK: Lamkel Zé duidt de nieuwe kampioen aan
Club Brugge zit aan een 6 op 18. Dat wekt toch wat onrust, vooral in de bestuurskamer. De Champions League speelt voor stoorzender. Een aantal spelers brengen niet hetzelfde in de nationale competitie. Als Nicky Hayen wat wissels doorvoert, is er toch een kwaliteitsverlies merkbaar.
“Zondag is het met het mes tegen de keel tegen Cercle Brugge, dat heel goed voetbalde in Antwerp en had moeten winnen. Dan is er nog een wedstrijd tegen het sterke Charleroi.”
En nee, Club Brugge wordt zeker nog niet afgeschreven voor de titel. “Initieel blijft Club de beste ploeg van het land, maar het wordt tijd dat ze beginnen te winnen.”