Vandenhaute kwam tussenbeide in zaak Burgess

Het Bondsparket speelde niet kort op de bal en volgde de procedures niet. Onder meer Peter Vandenbempt maakte brandhout van Philippe Bormans, CEO van Union. Woorden die hij wat later moest inslikken. Volgens Humo mengde ook Wouter Vandenhaute zich in die zaak.
“Wat Vandenbempt vooral vergat te vermelden, is dat ook Anderlecht zich achter de schermen niet onbetuigd had gelaten. Eén dag nadat Union een advocatenkantoor onder de arm had genomen, trok dat zich al terug”, stelt het weekblad Humo.
“Niet omdat het de zaak niet zag zitten – integendeel, het zag alleen maar winstkansen – maar door één simpel telefoontje. Dat kwam van Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute: als het kantoor namens Union zou optreden, kon het elke opdracht van Anderlecht in de toekomst vergeten. De intimidatie werkte.”
Union moest nog snel op zoek naar een andere advocaat. Ze haalden hun slag thuis. Christian Burgess was inzetbaar tegen Anderlecht.