Vandenhaute gaat voor overname Antwerp
In november 2025 verkocht Wouter Vandenhaute zijn aandelen bij RSC Anderlecht. Het einde van vijf bewogen jaren. Vandenhaute gaat nu voluit voor de overname van Antwerp FC.
Paul Gheysens pompte tientallen miljoenen euro’s in de Great Old. Het kon niet op. Dure kerels als Marc Overmars, Vincent Janssen, Gyrano Kerk of Toby Alderweireld, streken bij Antwerp neer. Gheyens belandde op zakelijk vlak echter in de probleemhoek en diende de geldkraan dicht te draaien.
Hij leende 35 miljoen euro bij het hefboomfonds Fasanara. Een deel van dat geld diende om een nieuwe Tribune 2 te plaatsen. Antwerp kondigde een gevoelige verhoging van de inkomsten aan. Ze konden terug naar boven kijken.
De praktijk ziet er anders uit. Antwerp kon een eerste terugbetaling van 10 miljoen euro niet vervullen. Op korte termijn moeten ze nog 20 miljoen plus hoge intresten aflossen.
Gheysens wil Antwerp niet van de hand doen. Hij zit echter zonder de nodige centen. Een lening van 100 miljoen euro bij het hefboomfonds Carlyle liep op een sisser uit.
Herfinanciering lening
Wouter Vandenhaute gaf bij zijn afscheid bij Anderlecht aan dat hij voorzitter en aandeelhouder af was, maar hij zou de club blijven volgen als fans. Zijn hart zou mauve blijven. Hij heeft nu echter zijn zinnen gezet op een overname van Antwerp FC.
De 37-jarige Toby Alderweireld zou een rol kunnen spelen in dat verhaal. Voormalig havenbaas Jacques Vandermeiren zou de nieuwe voorzitter worden.
Fasanara stemde in met uitstel van de terugbetalingen, om de onderhandelingen tussen Paul Gheysens en de groep rond Wouter Vandenhaute niet te verstoren.
Als de overname rond is – Paul Gheysens zit in een uitzichtloze situatie – zou men willen overgaan tot een herfinanciering van die 35 miljoen euro, aan betere voorwaarden, via Fasanara of een andere partner.
140 miljoen euro
Paul Gheysens hoopt een zo groot mogelijk deel van zijn investeringen in Antwerp FC te kunnen recupereren. Hij werd in 2017 eigenaar en zou meer dan 140 miljoen euro geïnvesteerd hebben. Daar hoort de bouw van Tribune 1 en 4 bij.
Antwerp betaalt daar jaarlijks een hoge som voor aan de nv Docoran van Paul Gheysens. Dat loopt via Ethias. De groep rond Wouter Vandenhaute wil dat omzetten naar een gewone vastgoedlening binnen de club, met KBC als partner.
CEO Sven Jaecques zag zijn contract bij Antwerp FC op 30 juni aflopen. Hij doet nog twee weken verder. Binnen die termijn zou een deal tussen Paul Gheysens en de groep rond Wouter Vandenhaute rond moeten zijn.
Sportieve chaos
Er is haast mee gemoeid. Antwerp heeft nog geen nieuwe hoofdtrainer en zit met een afgeroomde en uitgedunde spelersgroep.