Vanderbiest baalt: “Koud gepakt door Union”

18-01-2026 08:06
-
Geschreven door Redactie
Vanderbiest baalt: “Koud gepakt door Union”

KV Mechelen dook als nummer vijf de winterstop in en hoopt erbij te zijn in Play-off 1. Meerdere ploegen staan echter in de buurt. Punten pakken is dus de boodschap. Dat lukte niet op het veld van koploper Union. 

Minuut 35, net wanneer KV Mechelen een zeldzame keer met veel volk in de aanval stond, sloeg Union genadeloos toe in de omschakeling. Kevin Van de Perre rende met de bal aan de voet vooruit, had meerdere afspeelmogelijkheden, en zag Promise David zijn voorzet hard in doel trappen.

“Ik was tevreden over onze eerste helft”, stelde Frederik Vanderbiest na afloop. “Union heeft enkel in twee omschakelmomenten en op twee stilstaande fases iets gecreëerd. Wij zijn toen bijna niet in de zestien geweest, maar zij ook niet.”

“Net wanneer je wat in de wedstrijd komt, weet je dat het altijd gevaarlijk is tegen een topploeg als Union. Bij dat transitiemoment stonden we niet goed en gaven we helaas een doelpunt weg. We werden daar koud gepakt.”

Top 6

“De invallers hebben zeker een meerwaarde gebracht. In het laatste halfuur hebben we vier grote kansen gecreëerd. In de tweede helft verdienden we ruimschoots om een punt mee te pakken naar huis”, aldus Vanderbiest.

  • 14 doelpogingen Union, met 6 ballen tussen het doelkader. KVM kwam aan 1 uit 5.
  • 51 procent balbezit voor KV Mechelen, 7 corners voor Union, 0 voor de bezoekers.

“We hebben vandaag getoond dat we niet zomaar in die top zes staan. De ploeg heeft dit seizoen een bepaalde constante gebracht, hopelijk kunnen we dat volhouden en zo lang mogelijk meestrijden voor de top zes.”

KV Mechelen blijft voorlopig vijfde. Ze spelen nog tegen Westerlo, OHL (uit), Antwerp, Racing Genk, La Louvière (uit), Zulte Waregem, AA Gent (uit), Anderlecht en Club Brugge (uit).

LEES OOK: Union loopt terug weg van Club Brugge

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

10 Belgische profclubs boekten winst, rode cijfers voor 18 clubs

10 Belgische profclubs boekten winst, rode cijfers voor 18 clubs

De Pro League maakte de financiële cijfers van de clubs in 2025 bekend. Club Brugge...

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

BEKIJK Wouter Vrancken: “Een goede targetspits kost veel, dus STVV moet het op voetballende manier doen”

“De best voetballende ploeg”, luidde wekenlang het oordeel van meerdere analisten. Thomas Chatelle merkte na...

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 2 februari staat de Transfer Deadline Day op de agenda in de Pro League....

Wat is er van Archie Brown?

Wat is er van Archie Brown?

KAA Gent plukte Archie Brown in de zomer van 2023 voor 4 miljoen euro bij...