Vanhaezebrouck boos: “Ze maken ons voetbal kapot”

10-02-2025 20:53
-
Geschreven door Redactie
Vanhaezebrouck boos: “Ze maken ons voetbal kapot”

Club Brugge, Racing Genk, Anderlecht, Standard, Antwerp en AA Gent lieten in een schrijven aan de andere clubs weten dat ze best instemden met een competitieformat naar Europees model. Anders zou er wat zwaaien. Hein Vanhaezebrouck spaart de clubleiders van de G6 niet.

Die topclubs gaven bovendien aan dat rechtenhouder DAZN snel een beslissing wenste en terug zou kunnen komen op de gemaakte financiële afspraken. Dat blijkt niet waar te zijn.

“De Champions League is gebaseerd op loting, zoals in de beker. In dit format hadden clubs sommige ploegen twee keer getroffen, anderen slechts één keer. Dat is toch pertinent oneerlijk?”, stelt Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. “Een gedrocht van een kunstgreep was het. Dat kan je toch niet verdedigen? Het is niet ernstig.”

“Onze play-offs dienden destijds om extra televisiegelden te krijgen. Om een opbod te creëren tussen concurrerende zenders. Die centen dalen, en blijven dalen. Clubs moeten beseffen dat het competitieformat niet meer de doorslag zal geven. Waarom dan niet gewoon afscheid nemen van play-offs en terugkeren naar een normale competitie, zoals alle landen in de top van de Europese ranking”, stelt Vanhaezebrouck.

“Wat is daar mis mee? We tellen te veel wedstrijden op onze kalender, dat klopt. De grote landen richten zich daarom tegen UEFA en FIFA. In Engeland of Duitsland zeggen ze niet dat ze naar zestien of veertien ploegen in de competitie moeten evolueren om de kalender te ontlasten. Wij wel. En wij gaan ons voetbal kapotmaken.”

LEES OOK: Geen witte rook over nieuw competitieformat: “Voorstel Europees model van tafel geschoven”

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League, met 26 mei...

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

OPINIE: Uitleg over Al-Dakhil vs. Smets klopt niet

Domenico Tedesco maakte zich vaak niet populair met zijn selectiepolitiek en tactische keuzes. Pakt zijn...

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

Verdeling Europese tickets in Play-off 1

De kaarten zijn nog niet geschud. Het verleden leert dat er nog veel kan gebeuren...

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht

Racing Genk komt als ‘numero uno’ aan de start van Play-off 1, ook gekend als...

Kalender Play-downs: Cercle-STVV-Kortrijk-Beerschot

Kalender Play-downs: Cercle-STVV-Kortrijk-Beerschot

Vier teams strijden in de Play-downs of Relegation Play-offs voor het behoud. Cercle Brugge heeft...