Vanhaezebrouck neemt Witsel en Smets mee

20-11-2025 07:54
-
Geschreven door Redactie
Vanhaezebrouck neemt Witsel en Smets mee

Onder het trainerschap van Rudi Garcia lukten de Rode Duivels 33 doelpunten in 10 interlands. Ze slikten echter ook 10 goals. De tegenstanders waren geen grote namen: Oekraïne, Wales, Noord-Macedonië, Kazachstan en Liechtenstein. Hein Vanhaezebrouck ziet weinig andere opties achteraan.

Thomas Meunier en Timothy Castagne op rechts, Maxim De Cuyper en Joaquin Seys op links. Zeno Debast, Arthur Theate en Brandon Mechele centraal.

“De verdediging is de meest zorgwekkende linie”, stelt Hein Vanhaezebrouck bij Het Nieuwsblad. “Ten eerste omdat we die grote leiders achterin niet hebben.” Hij ziet geen stevige kerels à la Philippe Albert, Daniël Van Buyten of Vincent Kompany rondlopen. “Op de flanken liepen dan nog kerels als Eric Gerets en Michel Renquin. Zulke grote, stevige gasten heb je nodig om te verdedigen. We hebben dat niet momenteel. Daar moeten we misschien eens aan denken: leiden we nog zulke kolossen op?”

“Op links staat Jorthy Mokio in reserve. Omdat hij polyvalent is en op meerdere plaatsen kan spelen. Moreira is puur links ook een optie”, aldus Vanhaezebrouck die vindt dat Seys nog moet bevestigen en Mokio meer moet spelen.

“Centraal dan. Mechele, Debast en Theate, omdat die twee laatsten het vaakst hebben samengespeeld. Puur defensief is Theate misschien wel onze beste verdediger, maar de transmissie van zijn kopje naar zijn voeten is niet altijd perfect”, geeft Vanhaezebrouck aan.

Vanhaezebrouck vraagt zich ook af wie de leider is in de verdediging van de Rode Duivels. “De man met de meeste kwaliteit aan de bal en in de organisatie is Matte Smets. Geen Ngoy of De Winter. Dat zijn jongens die zich alleen op de bal focussen, Smets houdt zich ook bezig met de ploeg te organiseren”, deelt HVH zich lovend over Smets.

HVH geeft aan dat Smets linies kan breken met een pass en dat de mannen die er nu staan dat minder kunnen. “Ik kies ook voor extra ervaring. Dan kom ik bij Axel Witsel terecht. De Bruyne en Courtois kunnen al eens kribbig uit de hoek komen en dan kan Witsel de bemiddelaar zijn. Hij is het cement”, besluit HVH.

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2025/2026 België JPL

Op 8 september viel het doek over de zomermercato in de Jupiler Pro League 2025/2026....

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

Fans Club Brugge wijzen naar spelers, trainer en bestuur

“Na Nieuwjaar krijg je een totaal ander Club Brugge. Daar mag je zeker van zijn”,...

Anderlecht grijpt opnieuw naast miljoenen

Anderlecht grijpt opnieuw naast miljoenen

Het Franse OGC Nice bracht in de zomer van 2022 een bod van zo’n 9...

Overbodige spelers bij AA Gent

Overbodige spelers bij AA Gent

KAA Gent hoopt in de wintermercato een kwaliteitsinjectie door te kunnen voeren. Een noodzakelijk gegeven...

JPL-club haalt doelman bij Atlético Madrid

JPL-club haalt doelman bij Atlético Madrid

Een Belgische club staat op het punt om Horațiu Moldovan aan te trekken. De doelman...