Vanhaezebrouck te stug en koppig?
Hein Vanhaezebrouck nam in mei 2024 afscheid bij KAA Gent. Hij wou een sabbatjaar inlassen. We zijn meer dan twee jaar later. Keert hij nog terug als hoofdtrainer?
David Wijns werkte onder de leiding van Hein Vanhaezebrouck bij KV Kortrijk. Een succesvolle periode. De Kerels plaatsten zich voor de finale van de Beker van België en zaten in Play-off 1.
“Wel, Hein was tactisch enorm sterk”, blikt de voormalige profvoetballer bij Het Belang van Limburg. “Voor elke topper, of het nu Standard of Anderlecht was, had je het gevoel dat we niet op voorhand verloren waren. Je dacht altijd dat er wel iets mogelijk was. Om maar iets te zeggen: hij hamerde echt op stilstaande fases, waarin iedereen zijn rolletje kreeg. Dat deed hij toen al op basis van beeldmateriaal.”
De ex-speler van KSK Heist en OH Leuven had wel geen hechte band met Hein Vanhaezebrouck. “Nee, Hein was een goeie trainer, zeker, maar wel iemand die heel stug en koppig kon zijn. Dan had ik toch een iets betere band met Yves Vanderhaeghe. Het is niet dat ik de deur platloop bij Francs Borains, maar als ik die ergens tegenkom, slaan we nog altijd een praatje.”