Vanhaezebrouck wijst naar bondscoach Garcia
Het liep niet naar wens tegen Egypte en Iran. Hein Vanhaezebrouck hield een nieuw pleidooi voor Hans Vanaken in de elf. Hij stond niet alleen.
In de aanloop naar de partij tegen Nieuw-Zeeland merkte de bondscoach het volgende op: “Willen de analisten en media dat hij start? De Vlaamse of de Waalse?”, stelde Rudi Garcia met een grijns op zijn gezicht. “Of willen ze dat allebei?! Dan is het goed, hé.”
Hans Vanaken kwam aan de aftrap en maakte een goede indruk. Rust aan de bal, goede vista, combinatievoetbal, gevaarlijk voor doel opduikend. De Rode Duivels pakten de Kiwi’s met 1-5 in. Rudi Garcia stelde na afloop dat hij altijd veel vertrouwen in zijn spelers had. Hij was niet verrast over die prestatie. De Fransman gaf ook mee dat er te veel kritiek was.
“Waarom nu pas?”
LEES OOK: Vanden Borre prijst Vanaken de hemel in
“Waarom moesten we eerst met de kop tegen de muur lopen eer dit werd uitgeprobeerd? ‘Vlaanderen roept om Vanaken maar Wallonië wil Raskin’, zei hij zelfs. Amai. Als coach moet je daar toch zelf geen communautaire zaak van maken? Het is al moeilijk genoeg”, trapt Hein Vanhaezebrouck de bal terug bij Het Nieuwsblad.
“Je stelt toch gewoon de beste op? Maxim De Cuyper zei vooraf ook al verrassend: ‘Vandaag is het plan om all-in te gaan’. Waarom nu pas? Egypte ging all-in tegen ons. Iran deed dat ook, in een defensieve egelstelling. Het is te gevaarlijk met onze ploeg om te beredeneerd te spelen.”

“Hans Vanaken is belangrijk voor dat elftal. Net als Kevin De Bruyne loopt hij graag in de ruimtes. Net als De Bruyne zet hij graag combinaties met drie op. De luxe om er zo twee te hebben, vergaten we de vorige matchen te gebruiken. Vanaken is de man die we nodig hadden. Hij speelde geen enkele verkeerde bal, deed zijn defensieve werk, infiltreerde vaak. Vanaken heeft bewezen dat hij in die ploeg thuishoort.”