Vercauteren geeft steun aan Tedesco

19-06-2024 16:45
-
Geschreven door Redactie
Vercauteren geeft steun aan Tedesco

Het EK 2024 begon in mineur voor de Rode Duivels. Een 0-1 nederlaag tegen Slowakije komt hard aan. De tactische keuzes van Domenico Tedesco worden luidop in vraag gesteld. Technisch directeur Frank Vercauteren trapt de bal terug.

“Ik denk dat een heel aantal zaken goed tot heel goed waren, naast andere werkpunten”, wikt en weegt Vercauteren zijn woorden bij Sporza. “Die match kon er ook helemaal anders uitzien.”

“Bijvoorbeeld de goal die je tegen krijgt, die kan vermeden worden, op meerdere momenten zelfs. Als je de kansen afmaakt, dan is het ook anders. Er zijn werkpunten. Op bepaalde vlakken moet het beter, dat weten wij ook. Maar het kon ook helemaal anders uitdraaien.”

De technisch directeur heeft met de meeste spelers gesproken. Niet met Romelu Lukaku. “Ik spreek met de meeste spelers. Bij sommigen duurt het een kwartier, bij anderen 15 seconden. Maar niet over Slovakije. Een minuut na het einde van een wedstrijd begin ik al met de volgende”, citeert Het Nieuwsblad Frank Vercauteren.

“We hebben nul punten. Voorts wint Nederland. Nipt. Frankrijk wint. Nipt. Engeland wint. Nipt. Portugal wint. Nipt. Italië wint. Nipt. Dat is de conclusie. Ik zeg, die eerste ronde blijft zo raar, zo gevaarlijk. Daarna kan alles. En die mindere ploegen, die bestaan bijna niet meer.”

LEES OOK: Mathijssen is kritiek op bondscoaches beu

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL

Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League. Deze zomer zal...

BEKIJK: Medische testen bij STVV

BEKIJK: Medische testen bij STVV

Maandag staat de eerste veldtraining voor het seizoen 2025/2026 op de agenda bij STVV. Wouter...

Top 10: nieuwe marktwaardes spelers in JPL

Top 10: nieuwe marktwaardes spelers in JPL

Club Brugge verwacht tientallen miljoenen euro’s op te halen op de transfermarkt. Bij Union of...

Nieuwe trend in Pro League: spitsentrainers

Nieuwe trend in Pro League: spitsentrainers

Toen Patro Eisden in juni 2023 Luc Nilis als spitsentrainer voorstelde, halen velen hun schouders...

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Openingsdata belangrijkste transfermarkten

Op 12 juni gaan de transfermarkten in Engeland en Schotland open. De Belgische Pro League...