Vergiftigd geschenk voor Standard

Zo’n 2 miljoen euro in mei, ruim 4 miljoen euro in juni. Het Amerikaanse 777 Partners maakte geld aan Standard over. Die centen waren broodnodig om de lonen te betalen en een aantal openstaande schulden weg te werken. Er duiken nog meer zorgen op.
777 Partners voert geen kapitaalsverhoging door. In dat scenario zou de tussenkomst van een notaris nodig zijn. Volgens de Franstalige omroep RTBF gebeurde dat niet. Het financieel noodlijdende 777 Partners zou dat geld aan Standard overgemaakt hebben in de vorm van een lening.
Volgens het Noorse onderzoeksbureau Josimar leent 777 Partners met de regelmaat van de klok geld aan de eigen bedrijven. Daar horen rentevoeten van 12 tot 50% bij.
Dat maakt de zoektocht naar een overnemer nog moeilijker. Er komt ruim 6 miljoen euro bij plus die hoge rente.
Standard dreigt bovendien niet verlost te raken van het transferverbod. Bij die betalingen moet een verklaring van goede gezondheid horen. In de huidige financiële situatie is dat niet mogelijk.