Vermeeren terug in België aan de slag?

23-03-2026 17:24
-
Geschreven door Redactie
Vermeeren terug in België aan de slag?

Arthur Vermeeren brak door bij Antwerp en wou graag nog wat blijven. Antwerp zat echter in geldnood en verkocht de middenvelder aan Atlético Madrid. Van La Liga naar de Bundesliga, dit seizoen in de Ligue 1, het gaat maar niet vooruit.

De 21-jarige middenvelder belandde in januari 2024 voor 20 miljoen euro bij Atlético Madrid. Zes maanden later gooide RB Leipzig een huursom van 3 miljoen euro op tafel. In de zomer van 2025 namen ze Arthur Vermeeren voor 20 miljoen euro over – 2 miljoen euro vloeide naar Antwerp – om hem een maand later aan Olympique Marseille te verhuren voor 3 miljoen euro.

Vermeeren kreeg geen speelminuten tegen AJ Auxerre en viel tegen LOSC Lille naast de selectie. Volgens het lokale medium La Provence geloven ze bij Olympique Marseille niet meer in de 21-jarige centrale middenvelder. Bij L’Equipe en Le Phocéen klinken gelijkaardige geluiden.

Op 4 januari pakte hij op onbezonnen wijze een rode kaart in de competitiematch tegen FC Nantes. Marseille ging in eigen huis met 0-2 onderuit. Een week later volgde een uitsluiting in de bekermatch tegen Bayreux FC. Weinig spelen en op korte tijd twee rode kaarten pakken, dat wordt Arthur Vermeeren nog altijd aangerekend.

28 procent van de potentiële speelminuten in de Ligue 1 en 46 procent in de Champions League, dat is niet voldoende. Olympique Marseille zal geen gebruik maken van de aankoopoptie.

Neemt RB Leipzig de zesvoudig Rode Duivel deze zomer terug in de kern op of verkiezen ze een uitleenbeurt? Vermeeren ligt er nog tot midden 2029 onder contract.

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 31 mei af. De...

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Aleksandar Stankovic belandde vorige zomer voor zo’n 10 miljoen euro bij Club Brugge. Inter gooit...

Opstelling België – Egypte al bekend?

Opstelling België – Egypte al bekend?

Op maandag 15 juni gaat de WK-bal aan het rollen voor de Rode Duivels. België...

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Goede prestaties leiden – voetbal is ook business – tot hogere marktwaarden. Club Brugge behoudt...

Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis wipt over Karetsas, Club Brugge populair

Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis wipt over Karetsas, Club Brugge populair

Het gerenommeerde Transfermarkt pakt met een nieuwe update van de marktwaarden van de spelers in...