Vrancken tevreden (onder voorbehoud)

25-04-2025 19:01
-
Geschreven door Redactie
Vrancken tevreden (onder voorbehoud)

Een gebrek aan kampgeest en beroepsernst bij een aantal spelers, dat brak STVV dit seizoen al zuur op. In de hoop aan een degradatie te ontsnappen haalden ze Wouter Vrancken terug naar Stayen. De opvolger van Felice Mazzu staat zaterdag voor zijn vuurdoop als trainer van de Kanaries.

Onder de leiding van interim-coach Frédéric De Meyer boekte STVV een belangrijke driepunter. De Kanaries kwamen zo terug bovenaan te staan in de Relegation Play-offs. De strijd is echter nog lang niet gestreden. Cercle telt één punt minder, KV Kortrijk volgt op vier punten. Eén tot twee van die drie ploegen blijven in de eerste afdeling spelen.

Er loopt bij STVV best wat kwaliteit rond. De resultaten volgden niet. Onder meer Didier Lamkel Zé eiste de aandacht op. In negatieve zin. “Ik heb veel met de spelers gepraat. Meestal individueel. Korte gesprekjes. In tien dagen kan je niet alles veranderen of jouw speelwijze erin krijgen. Vaak is dat werk na een volledige voorbereiding nog niet af”, stelt Wouter Vrancken. “Dan moet je wikken en wegen wat mogelijk is. In voetbal gaat het niet altijd zoals je het graag hebt.”

“Ik hou een positief gevoel aan deze korte periode over. Lamkel Zé trainde ook zoals iedereen. Dat positieve element moet natuurlijk blijven duren. Het komt er nu op aan dat ook in de wedstrijden te tonen. Goede wil op training zonder de juiste wedstrijdmentaliteit, daar ben je niets mee. Het moet op het veld gebeuren, in de matchen.”

“Alles draait om de wedstrijden. Een groot strijdershart tonen en tegenslagen goed verwerken. Je moet het als team doen, samen. Als dat lukt kan je als individu iets extra proberen te tonen.”

Felice Mazzu zat er de laatste weken wat teneergeslagen bij op de persbabbels. Wouter Vrancken klonk enthousiast. Hongerig. Goesting om zijn STVV uit de probleemhoek te helpen. “Natuurlijk komt er ook wat nervositeit bij kijken. Anders heeft het geen zin meer, dan stap je beter uit het voetbal. Na een korte rustperiode is de energie en goesting voluit terug.”

Cercle Brugge-STVV begint zaterdag om 20u45. Beerschot speelt vandaag thuis tegen KV Kortrijk. (DC)

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 24 mei af. De...

Kalender: strijd deelname Play-off 1

Kalender: strijd deelname Play-off 1

Union, Club Brugge en STVV zijn er zeker bij. RSC Anderlecht mag zich stilaan opmaken...

Wat is er van Leander Dendoncker?

Wat is er van Leander Dendoncker?

Anderlecht rolde in de zomer van 2024 een mauve loper uit. De terugkeer van Leander...

300 miljoen euro in 10 jaar voor Club Brugge

300 miljoen euro in 10 jaar voor Club Brugge

Minder ploegen of geen play-offs meer, dat was het strijdplan van Bart Verhaeghe toen een...

Bijna recordsom voor Club Brugge

Bijna recordsom voor Club Brugge

Club Brugge overleefde de voorronde en de League Phase in de Champions League. Het avontuur...