WK-cijfers: Amrabat de primus

16-12-2022 16:45

WK-cijfers: Amrabat de primus

Sofyan Amrabat kan op belangstelling rekenen van meerdere clubs uit de Premier League. Dat is geen toeval. De voormalige middenvelder van Club Brugge is aan een ijzersterk WK bezig. De cijfers spreken boekdelen.

Amrabat legde ruim 70 km af. De grootste afstand. Hij nam 224 passes voor zijn rekening en hij recupereerde liefst 51 keer de bal, waarmee hij opnieuw de hoogste score haalt.

De 26-jarige verdedigende middenvelder ligt tot midden 2024 onder contract bij Fiorentina. Geboren in het Nederlandse Huizen, begonnen bij HSV De Zuidvogels en FC Utrecht. Van de Domstedelingen ging het naar Feyenoord, met een transfersom van 4 miljoen euro. De Rotterdammers lieten Sofyan Amrabat in de zomer van 2018 naar Club Brugge vertrekken voor 2,5 miljoen euro. Hellas Verona haalde Amrabat naar de Serie A voor 3,65 miljoen euro. Fiorentina betaalde 19,5 miljoen euro.

Zaterdag speelt hij zijn 46ste interland voor Marokko in de kleine finale van het WK 2022. Scoren hoorde er nog niet bij.

LEES MEER OVER:

WK 2022

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

VIDEO: Tifo Mauves Army Anderlecht

Jan Vertonghen en zijn ploegmaten speelden tegen RWDM in een andere outfit. Een hulde voor...

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

FOTO’S nieuw voetbalstadion: Aarhus GF 24.000 plaatsen

Het Deense Aarhus GF verhuist in 2026 naar een gloednieuw voetbalstadion met 24.000 plaatsen. Ze...

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Wat is er van ‘goudhaantje’ Noah Mbamba?

Noah Mbamba begon pas op zijn negende met voetballen bij FC Vilvoorde. Via Woluwe-Zaventem en...

Kompany onder druk: 43+111 miljoen euro

Kompany onder druk: 43+111 miljoen euro

Burnley FC trok na de degradatie uit de Premier League Vincent Kompany aan. Hij mocht...