foto DC | www.voetbalbelgie.be

SPECIAL: Wat is er van de Belgen in de Premier League?

Van Björn Engels en Leandro Trossard tot Youri Tielemans en Kevin De Bruyne

De bal gaat terug aan het rollen in de Premier League. Divock Origi mag zich opmaken voor een kampioenenviering. Kevin De Bruyne kan zijn fraaie statistieken nog wat verbeteren. Er komen nog meerdere Belgen terug in actie. In de aanloop naar de herstart na de coronacrisis lijsten we even de speelminuten, assists en doelpunten van alle Belgen in de Engelse eerste klasse op.

Kevin De Bruyne steekt er met kop en schouders bovenuit als je naar het aantal doelpunten en assists kijkt. De Rode Duivel maakt het verschil bij Manchester City.

Voor deze tabel kiezen we echter voor het aantal speelminuten. Dat maakt ook deel uit van het rendement van een speler. Daar is Toby Alderweireld de primus met 93% van de potentiële speelminuten in de Premier League. Michy Batshuayi komt slechts aan 9%.

CLUBMATCHENMINUTENGEELROODGOALSASSISTS
Toby AlderweireldTottenham Hotspur2793,00%4012
Leander DendonckerWolverhampton2987,00%4020
Kevin De BruyneManchester City2686,00%20816
Youri TielemansLeicester City2883,00%1035
Christian KabaseleWatford1960,00%1201
Jan VertonghenTottenham Hotspur1959,00%2011
Björn EngelsAston Villa1757,00%1010
Andreas PereiraManchester United2356,00%3013
Leandro TrossardBrighton & Hove Albion2355,00%0034
Dennis PraetLeicester City2137,00%2012
Christian BentekeCrystal Palace2035,00%4011
Divock OrigiLiverpool FC2220,00%0033
Michy BatshuayiChelsea169,00%0011

Op woensdag 17 juni speelt Björn Engels met Aston Villa thuis tegen Sheffield United. The Villans pakken best punten in de strijd voor het behoud. Manchester City speelt thuis – in een leeg Etihad Stadium – tegen Arsenal. Vrijdag volgen opnieuw twee matchen.

Er staan nog negen speeldagen op de agenda. Voor Man City, Sheffield United, Arsenal en Aston Villa zijn er nog tien duels te spelen.

 

Categorieën
E-zineSpecials & Video

Antwoord

*

*

GERELATEERD