Anti-Joodse gezangen bij Beerschot-Anderlecht

28-12-2021 16:37
-
Geschreven door Redactie
Anti-Joodse gezangen bij Beerschot-Anderlecht

De wedstrijd Beerschot-Anderlecht eindigde op 0-7. Vanwege de coronacrisis mochten er geen supporters binnen. Aanhangers van Beerschot zakten naar de cafés aan het Kiel af om de match op tv te volgen. Daar hoorden ook wansmakelijke taferelen bij.

“Hamas, Hamas, alle Joden aan het gas”, zongen ze aan Café Stadion. Leden van de harde kern van Beerschot haalden ook een “Sieg Heil” en “All cops are gay” boven. Er verscheen een filmpje op de Instagrampagina Utra’s en Hooligans Belgium.

De Antwerpse politie schoot na het bekijken van die beelden in actie. Beerschot distantieert zich van het wangedrag. “Het bestuur heeft kennis genomen van deze beelden en is geschokt”, laat ondervoorzitter Walter Damen in een statement weten. “De club distantieert zich volledig van deze uitspraken. Deze gezangen hebben plaatsgevonden buiten het stadion. Beerschot benadrukt dat er geen plaats is voor racistische uitlatingen in of buiten de club.”

“Beerschot betreurt dat op die wijze de naam van de club besmeurd wordt en zal zover hun mogelijkheden gaan de gepaste sancties nemen. Beerschot benadrukt ook dat deze beelden in schril contrast staan met de échte Beerschotter. Beerschot wenst ook aan de joodse bevolking duidelijk te maken dat voor dergelijke hooligans geen plaats is noch in hun stadion, noch erbuiten.”

LEES OOK: Raman: “Miserie van Beerschot doet mij pijn”

Nieuwsbrief

Specials

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Top 10 duurste verkopen Club Brugge

Aleksandar Stankovic belandde vorige zomer voor zo’n 10 miljoen euro bij Club Brugge. Inter gooit...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

DOSSIER: Transfers zomermercato 2026/2027 België JPL

Het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League loopt pas op 31 mei af. De...

Opstelling België – Egypte al bekend?

Opstelling België – Egypte al bekend?

Op maandag 15 juni gaat de WK-bal aan het rollen voor de Rode Duivels. België...

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Marktwaarden La Louvière, Standard, KV Mechelen en STVV stijgen het meest

Goede prestaties leiden – voetbal is ook business – tot hogere marktwaarden. Club Brugge behoudt...

Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis wipt over Karetsas, Club Brugge populair

Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis wipt over Karetsas, Club Brugge populair

Het gerenommeerde Transfermarkt pakt met een nieuwe update van de marktwaarden van de spelers in...