Bondsparket vervolgt Mboyo en Vanden Borre niet na klacht Duchâtelet

13-07 10:26

Bondsparket vervolgt Mboyo en Vanden Borre niet na klacht Duchâtelet

Roland Duchâtelet gaf meermaals aan dat er een reukje zat aan de titel van RSC Anderlecht in 2014. In februari 2022 diende hij klacht in bij justitie. Dat gebeurde nadat een voormalige speler van Racing Genk anoniem getuigde dat hij ook een peperduur horloge ontvangen had. Matchfixing in het voordeel van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bondsparket de zaak afgesloten. Zonder vervolging.

De play-offs kenden een opmerkelijk verloop dat seizoen. Racing Genk liep er ongemotiveerd bij in Anderlecht, om in de volgende match tegen Club Brugge met het mes tussen de tanden te spelen. Roland Duchâtelet merkte nog meer vreemde wendingen dat seizoen, waarin zijn toenmalige club Standard naast de prijzen greep.

Hij diende klacht in tegen Ilombé Mboyo (ex-RC Genk) en Anthony Vanden Borre (ex-Anderlecht), die Mogi Bayat als makelaar hadden. Bayat regelde in die tijden veel bij Anderlecht. In de zaak Propere Handen werd bij een inval in zijn villa een grote lading aan lege dozen van peperdure horloges gevonden.

Wat later bekende een voormalige speler van Racing Genk dat er in het bewuste seizoen dure uurwerken de ronde deden in de kleedkamer. Roland Duchâtelet diende in februari 2022 een klacht in. Het bondsparket vond geen bewijzen en liet Ilombé Mboyo en Anthony Vanden Borre weten dat ze geen schorsing moeten vrezen.

Afwachten of de justitie de klacht van Roland Duchâtelet en een aantal andere betrokkenen ook zal seponeren.

LEES OOK: Vanden Borre haalt uit naar Duchâtelet

 

 

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Club Brugge heeft meerdere werkpunten

Club Brugge heeft meerdere werkpunten

Na het gelijkspel tegen STVV gaf Ronny Deila mee dat Club Brugge voldoende kansen had...

FOTO’S: Optocht jeugdspelers KRC Genk

FOTO’S: Optocht jeugdspelers KRC Genk

Voor de derby tussen Racing Genk en STVV konden de toeschouwers kennismaken met de spelers...

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

KV Kortrijk gooide Edward Still op straat en moet op zoek naar de vijfde trainer...

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...