Dimitri De Condé: “Dit is competitievervalsing”

18-11 16:01

Dimitri De Condé: “Dit is competitievervalsing”

Mogelijk moet KRC Genk het eind januari drie speeldagen zien te rooien zonder negen! spelers. Ondanks extra interland voetbal in Zuid-Amerika en Azië wordt er in de Jupiler Pro League gespeeld.

Tussen 26 januari en 3 februari worden in Zuid-Amerika, Noord-Amerika en Azië de laatste WK-kwalificatiewedstrijden gespeeld. In Afrika vindt dan de African Cup of Nations plaats.

KRC Genk moet het mogelijk doen zonder Jhon Lucumi, Daniel Muñoz en Carlos Cuesta (Colombia). Angelo Preciado (Ecuador), Mark McKenzie (VS), Ike Ugbo (Canada) en Gerardo Arteaga (Mexico). En ook aanvallers Junya Ito (Japan) en Paul Onuachu (Nigeria).

Dimitri De Condé spreekt van competitievervalsing. “Daar zijn wij als club niet gewoon boos over, maar zelfs razend. Iedereen roept dat we onze competitie internationaal overeind moeten houden, maar dan gaan we wel extra wedstrijden plannen terwijl onze internationals weg zijn. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters”, aldus De Condé in Het Laatste Nieuws.

“Ik heb verschillende clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet meteen zo benadeeld bent als wij en je niet staat te springen om dat uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert.”

LEES OOK: Wat is er van Danny Vukovic 

LEES MEER OVER:

Dimitri De Condé

KRC Genk

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Financiële zorgen bij meerdere clubs in de Jupiler Pro League. De nood aan uitgaande transfers...

Wat is er van Thomas Didillon?

Wat is er van Thomas Didillon?

Anderlecht gooide in de zomer van 2018 ruim 2 miljoen euro op tafel voor de...

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

De Rode Duivels komen vrijdagavond in Zweden in actie. De eerste interland onder de leiding...

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

De Rode Duivels bereiden zich in het nationale oefencentrum in Tubeke voor op de eerste...

STVV-fans wachten op nieuws

STVV-fans wachten op nieuws

Windstilte in de Jupiler Pro League. Bij een aantal clubs grijpen ze de interlandbreak aan...