Gokschandaal Italië breidt uit: 12 spelers verdacht

13-10-2023 13:24
-
Geschreven door Redactie
Gokschandaal Italië breidt uit: 12 spelers verdacht

Het Italiaanse voetbal davert weer op zijn grondvesten. Niet vanwege sportieve topprestaties. Wel vanwege een gokschandaal. Juventus-speler Nicoló Fagioli en internationals Sandro Tonali en Nicoló Zaniolo zijn niet de enige voetballers die onder vuur komen te liggen. Er zouden nog zeker tien namen volgen.

De 22-jarige middenvelder Nicoló Fagioli zette honderden euro’s op wedstrijden in de Serie A in. Dat gebeurde op een illegale goksite. Hij meldde zich vervolgens bij de autoriteiten, die zijn telefoon in beslag namen en onderzochten. Daaruit zouden nog eens tien namen naar voren zijn gekomen.

Bovendien verhoorde de Italiaanse politie donderdag internationals Tonali (Newcastle United) en Zaniolo (Aston Villa) in het trainingskamp van de nationale ploeg in Coverciano. De twee werden vervolgens door de Italiaanse voetbalbond FICG teruggestuurd naar hun respectievelijke werkgevers in Engeland, ze zouden in het licht van de aantijgingen niet in staat zijn om in actie te komen in de EK-kwalificatieduels met Malta (zaterdag) en Engeland (maandag).

La Corriere dello Sport beschrijft dat het drietal niet strafrechtelijk vervolgd gaat worden wegens de gokpraktijken, maar dat hen wel een lange schorsing wacht als de feiten kunnen worden bewezen. De maximale uitsluiting bedraagt drie jaar en zal gelden voor alle voetbalgerelateerde activiteiten die onder de vlag van de FIFA of UEFA worden georganiseerd én de Premier League.

Corona kondigt aan dat hij vrijdagmiddag om 14.00 uur de naam van de vierde speler te gaan onthullen wiens gokactiviteiten worden onderzocht. Het zou gaan om een speler van AS Roma; de club waarvoor Zaniolo tot februari van dit jaar eveneens actief was. De middenvelder zou in zijn Romeinse periode hebben gewed op (beker-)wedstrijden van zijn eigen werkgever, maar trok na een ruzie met trainer José Mourinho in de winter richting Galatasaray. Inmiddels speelt hij dus voor Aston Villa.

In de Engeland zijn de afgelopen jaren meerdere spelers langdurig geschorst wegens overtredingen van de gokregels. Zo zit Brentford-spits (en Engels international) Ivan Toney momenteel een schorsing van acht maanden uit wegens liefst 232 overtredingen. In september werd ook Nottingham Forest-verdediger Harry Toffolo veroordeeld tot vijf maanden toekijken, zijn schorsing gaat in aan het begin van het seizoen 2024-25. Ook Kieran Trippier (destijds uitkomend voor Atlético Madrid) moest in 2020 tien weken toekijken; hij zou vrienden via WhatsApp van informatie hebben voorzien over weddenschappen, ook dat is niet toegestaan.

LEES MEER OVER:

AC Milan

Juventus

Serie A

Nieuwsbrief

Specials

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

DOSSIER: Transfers wintermercato 2024/2025 België JPL

Op 1 januari 2025 zwaaiden de deuren van de transfermarkten in Duitsland, Frankrijk en Engeland...

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

INTERVIEW Jo Coppens: “Paniek en angst gaan ons niet redden”

Meer doelkansen creëren, meer balbezit. STVV kwam in eigen huis echter niet tot winst tegen...

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Felice Mazzu geeft de moed niet op

Drie seizoenen zonder degradatiezorgen. Bij STVV maken ze dit seizoen andere tijden mee. De Kanaries...

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

SPECIAL: Welk effect hebben de trainerswissels in JPL?

Als een ploeg in de probleemhoek verzeilt, is de trainer meestal het eerste slachtoffer. “We...

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Overzicht transferdeadlines: van 1 januari tot 29 april

Slechts zeven competities kozen voor de traditionele transfertermijn van 1 januari tot en met 31...