Nieuw Old Trafford op komst

Hij ging vaak naar Chelsea kijken om Eden Hazard aan het werk te zien, Sir Jim Ratcliffe kocht zich vorig jaar in bij zijn favoriete club Manchester United. De rijkste Brit – met een vermogen van zo’n 14 miljard euro – wil zo snel mogelijk een nieuw Old Trafford laten bouwen.
Manchester United heeft een taskforce samengesteld om de toekomst van Old Trafford in beeld te brengen. Ex-speler Gary Neville en burgemeester Andy Burnham van Greater Manchester zitten ook in die werkgroep.
Volgens Sir Jim Ratcliffe, die in Manchester opgroeide, kan een nieuwe stadion voor ‘maatschappelijke en economische’ vooruitgang in de regio zorgen. “Dit kan een heel gebied nieuw leven inblazen”, stelt de voormalige eigenaar van Lausanne Sport op de website van Manchester United. “Deze regio heeft een sleutelrol gespeeld in de industriële geschiedenis van Engeland, maar heeft investeringen nodig om weer tot leven te komen. Het noordwesten van Engeland heeft een grotere concentratie van topclubs dan elke andere plek ter wereld, maar heeft geen stadion als Wembley, Camp Nou of het Bernabéu.”
“Ik heb het voorrecht gehad om honderden wedstrijden op Old Trafford te mogen spelen en niemand kan die prachtige herinneringen van me afpakken. Maar Old Trafford heeft zich ontwikkeld en is nu op een punt dat het opnieuw moet veranderen om ervoor te zorgen dat Manchester United een stadion van wereldklasse heeft, dat hoort bij ’s werelds grootste club”, stelt Gary Neville.
Sir Jim Ratcliffe is een ‘selfmade’ miljardair. Hij investeerde al zijn geld in een nieuw bedrijf en sloot daar ook torenhoge leningen voor af. Ineos werd een groot succes. Hij is ook in het wielrennen actief met Team Ineos en bracht een eigen automodel op de markt.
Ratcliffe woont om belastingredenen in Monaco, maar bezit ook buitenverblijven in onder meer Londen en Hampshire. Zijn jacht The Hampshire II kostte 111 miljoen euro. De miljardair beschikt ook over vier privéjets.
Elke dag vers nieuws? Nieuwsbrief
Specials

Kalender Play-off 1: KRC Genk-KAA Gent, Club Brugge-Anderlecht
Racing Genk komt als ‘numero uno’ aan de start van Play-off 1, ook gekend als...

Kalender Play-downs: Cercle-STVV-Kortrijk-Beerschot
Vier teams strijden in de Play-downs of Relegation Play-offs voor het behoud. Cercle Brugge heeft...

DOSSIER: Transfers zomermercato 2025/2026 België JPL
Op 25 juli begint het seizoen 2025/2026 in de Jupiler Pro League, met 26 mei...

Titelstrijd JPL: Koploper heeft belangrijke troef
34 op 45 in de heenronde, 34 op 45 in de terugronde. KRC Genk kan...

VIDEO: “Geef Rudi Garcia een kans”
Tientallen namen passeerden de revue, toen het over de opvolging van Domenico Tedesco ging. Sergio...