Vertonghen voelt mee met Ajax
Wie naar de stand in de Eredivisie kijkt, ziet Ajax niet op één staan. Ook niet in de top drie of in de linkerkolom. De Amsterdamse club staat helemaal onderaan. Jan Vertonghen hoopt dat het tij snel keert.
De Belgische recordhouder kwam bij Ajax aan 220 officiële wedstrijden. Dat schept een band. “Het doet pijn”, vertelt de centrale verdediger van Anderlecht tegenover Perform. “Ze kunnen natuurlijk niet elk jaar kampioen worden, maar waar ze nu staan is niet goed. Het was op alle vlakken slecht, soms moet je diep zakken om weer op te krabbelen.”
De aanstelling van Sven Mislintat tot directeur voetbalzaken bleek een foute zet. Niet de enige uitschuiver. “Ze hebben heel veel macht gegeven aan één persoon, die niet bekend was met de clubcultuur van Ajax”, merkt Vertonghen op. “Er is in drie, vier maanden, veel schade aangericht.”
Ondanks het in zijn ogen matige aankoopbeleid, is Vertonghen van mening dat Ajax momenteel wel onder zijn kunnen presteert. “Waar ze nu staan, komt niet totaal overeen met de kwaliteit van de selectie.”
Ajax nam Louis van Gaal in het bestuur op. John van ’t Schip keerde terug en moet de ploeg naar betere resultaten loodsen.
“Ze hebben een aantal mensen met een Ajax-hart teruggehaald. Het zal even duren, maar hopelijk lukt het dit seizoen nog om Europees voetbal te halen”, geeft Jan Vertonghen mee.