FIFA moet zich verantwoorden voor misleiding over WK Qatar

26-12-2022 09:59

FIFA moet zich verantwoorden voor misleiding over WK Qatar

Het omstreden WK 2022 in Qatar krijgt nog een juridisch staartje. De FIFA moet zich in Zwitserland verantwoorden voor de claim dat het WK in Qatar het eerste ‘volledig klimaatneutrale toernooi’ in de geschiedenis is geweest. Milieuactivisten hebben de zaak aanhangig gemaakt bij de Commissie voor Integriteit. 

De zaak is opgestart door Climate Alliance, een samenwerking van 140 organisaties die zich inzet voor een klimaat-verantwoorde politiek in het Alpenland. “We willen dat de FIFA haar middelen inzet voor het vermijden van emissies in plaats van ‘greenwashing’ zoals het nu doet”, zegt voorman Christian Lüthi. “We zijn ervan overtuigd dat de commissie de schendingen van eerlijke reclame door de FIFA veroordeelt en een duidelijk signaal afgeeft.

Al voor de start van het toernooi werd de wereldvoetbalbond ervan beschuldigd dat het de impact van het toernooi op het klimaat positiever voorstelde dan het daadwerkelijk was. Zo legde Time Magazine eind november nog uit dat de airconditioning die de temperatuur in de stadions kunstmatig laag diende te houden ‘rampzalig’ is voor het milieu.

Door de zaken gunstiger voor te stellen dan ze daadwerkelijk waren heeft de FIFA bewust misleidende reclame gemaakt, concluderen de klagende milieuactivisten dan ook. Het is niet duidelijk wat de gevolgen voor de bond zijn als de Commissie de klacht als gegrond beschouwt. Publicitair zou het in ieder geval wel een nieuwe tegenslag voor de FIFA betekenen na de vele kritiek die het kreeg over de toewijzing van het toernooi aan Qatar, de manier waarop dat land met arbeidsmigranten omgaat en de twijfelachtige houding rond de OneLove-aanvoerdersband.

LEES MEER OVER:

FIFA

Qatar

WK 2022

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Dossier: Transfers wintermercato 2023/24 België Jupiler Pro League

Op 5 januari 2024 begint de wintermercato in België. Op 1 februari volgt de Transfer...

Club Brugge heeft meerdere werkpunten

Club Brugge heeft meerdere werkpunten

Na het gelijkspel tegen STVV gaf Ronny Deila mee dat Club Brugge voldoende kansen had...

FOTO’S: Optocht jeugdspelers KRC Genk

FOTO’S: Optocht jeugdspelers KRC Genk

Voor de derby tussen Racing Genk en STVV konden de toeschouwers kennismaken met de spelers...

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

Het trainerskerkhof bij KV Kortrijk

KV Kortrijk gooide Edward Still op straat en moet op zoek naar de vijfde trainer...

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...