STVV kijkt uit naar extra investeerders

23-01 11:42

STVV kijkt uit naar extra investeerders

Het Japanse DMM nam in november 2017 de aandelen van Roland Duchâtelet bij STVV over. Het doel: een stabiele subtopper uitbouwen, ook financieel. Het budget verdubbelde bijna in vier jaar, mede dankzij de stijging van de televisierechten, maar er is meer nodig.

STVV kende een gevoelige verhoging van het budget. Zowat alle ploegen gingen er echter op vooruit. Het televisiecontract levert extra geld voor de clubs op. Al is natuurlijk niet elke club winstgevend. Meerdere clubs kleurden in de afgelopen boekjaren rood of donkerrood. STVV behoorde bij de betere clubs in de klas.

De totale inkomsten in het afgelopen boekjaar bedroegen 25,2 miljoen euro. Daarvan is 9,6 miljoen euro afkomstig van uitgaande transfers. Voor 2020/2021 houdt STVV rekening met de impact van de coronacrisis: een inkomstenverlies van 750.000 euro.

Om die ambitieuze subtopper te kunnen worden, zou het budget een extra impuls moeten krijgen. De clubleiding heeft het over 30 miljoen euro. DMM speurt verder naar investeerders om die stap vooruit te zetten. Waarbij ze niet met gelijk wie in zee willen gaan. “Het moet een juiste investeerder zijn”, gaf CEO Takayuki Tateishi op een onderhoud met de fans mee.

LEES MEER OVER:

DMM

STVV

Nieuwsbrief

Specials

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

FOTO’S: Mooi eerbetoon voor Lon Polleunis

Lon Polleunis speelde zich bij STVV en RWDM in de kijker, won in 1968 de...

Koita en Kums staan op 1

Koita en Kums staan op 1

Aboubakary Koita lukte een hattrick tegen Racing Genk en komt zo aan zes doelpunten. De...

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

STVV’er Rein Van Helden was ballenjongen bij KRC Genk

Derbytime voor KRC Genk en STVV. De bal gaat zondag om 13u30 aan het rollen...

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Fink met goed gevoel naar RC Genk-STVV

Zondag staat de derby tussen Racing Genk en STVV op de agenda. Bij de supporters...

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Geen Noa Lang meer in de Belgische Jupiler Pro League. Calvin Stengs en Mike Trésor...